خانه / ارده کنجد / ارده کنجد | کارخانجات فراوری ارده کنجد در کشور

ارده کنجد | کارخانجات فراوری ارده کنجد در کشور

ارده کنجد یکی از فرآوردهای کنجد است که طرفداران زیادی دارد. این محصول به علت انرژی زا بودن مخصوص زمستان است و در ایران بیش از ۹۰ درصد از دانه کنجد برای فرآوردها و ارده کنجد استفاده می شود. این ارده خاصیت فراوانی دارد و بسیار انرژی بخش است. ارده کنجد در فروشگاه های مواد غذایی و در عطاری ها در بسته های مختلف و برندهای متفاوت وارد بازار می شود.

ارده کنجد | کارخانجات فراوری ارده کنجد در کشور

مزیت های استفاده از ارده کنجد

مزیت های استفاده از ارده کنجد

کنجد از غذاهای بسیار مقوی و سالم است که برای رشد کودکان موثر و مغز آنان را فعال می کند. ارده کنجد گرم است یا سرد ؟ گرم و تر است و برای اصلاح طبع افراد سرد مزاج بسیار مفید و افزایش دهنده هوش می باشد.

۱. کاهش دهنده کلسترول بد خون٬ ۲. منبع کلسیم٬ ۳. مفید در بیماری رحم٬ ۴. استحکام استخوان و دندان و جلوگیری کننده از پوکی استخوان ٬۵. پیشگیری از بیماری قلبی و عروقی٬ ۶. عاملی برای پیشگیری از سرطان٬ ۷. درمان اختلال کبد و کلیه٬

۸. نرم کننده دمل٬ ملین و مسهل٬ ۹. تقویت کننده قوای جنسی٬ ۱۰. بهبود عملکرد مغز٬ ۱۱. آرام بخش٬ ۱۲. مخصوص بدنسازان ۱۳.تقویت کننده بدن و انرژی بخش می باشد. ارده کنجد و دیابت مخالف هم هستند.

ارده کنجد به دلیل داشتن کالری بالا در افراد دیابتی مناسب نیست. ارده و دیابت با هم سازگاری ندارند چون وجود کالری در آن مفید انسولینی ها نیست. و جدیدا دو کارخانه توانسته ارده ای مخصوص دیابت تولید کند.

این ارده مخصوص دیابتی ها دارای قند مصنوعی است و مناسب این افراد می باشد. کنجد فرآورد های زیادی مانند ارده کنجد٬ حلواارده٬ شیره ارده٬ روغن ارده و روغن کنجد و کرم کنجد است که همه دارای خاصیت فراوان برای بدن هستند.

فروش ارده کنجد به صورت عمده در کشور

فروش ارده کنجد به صورت عمده در کشورفروش حلوا ارده به صورت عمده در کشور توسط تولید کنندگان صورت می گیرد٬ که در گالن های ۲۰ کیلویی در فروشگاههای مواد غذایی و شرکتهای پخش کننده عرضه می شود.فروشگاهها ارده فله ای را به صورت خرده ای به مصرف کننده گان می فروشند٬

شرکت ها نیز به صورت تنی این ارده را خریداری نموده در سراسر کشور یا در خارج از کشور عرضه میکنند. و ممکن است یکی از مشتریان خرید ارده عمده از خارج از کشور باشد٬ که این محصول را سفارش می دهند و به صورت تنی خریداری می کنند.

تجار و بازرگانان در این عرصه ارده بسته بندی را عمده و تنی از کارخانه مستقیم خرید کرده٬ و به صورت عمده به دست فروشگاه های مواد غذایی های خرده فروش عرضه میکنند. و مغازهای عمده فروش نیز مانند؛

این بازرگانان عمده از کارخانه خرید کرده و به دست فروشندگان خرده می رسانند. و ممکن است خود فروشنده خرده مستقیم از کارخانه خرید کند و به دست مصرف کننده برساند. که در این صورت هم برای فروشنده و هم برای مصرف کننده با صرفه است.

ارده کنجد چیست؟

ارده کنجد چیست؟ارده کنجد خوراکی است که دانه های کنجد تفت داده شده و کوبیده شده بدست می آید٬ و به تنهایی یک وعده غذایی کامل به ویژه برای صبحانه است. طریقه مصرف ارده کنجد به گونه ایست که از طرق مختلفی می توان مصرف نمود.

می توان به صورت خالص و بدون افزودنی یا به همراه: ارده کنجد و خرما٬ عسل٬ شیره٬ نبات٬ شکر٬ شیره خرما و انگور٬ مربا و غیره استفاده نمود. تهیه ارده به دو صورت صنعتی و سنتی انجام می شود به صورت سنتی در خانه نیز میتوان ارده درست کرد.

و روغن آن را نیز جدا استفاده کرد و روغن ارده از ارده درست می شود. و روغن کنجد از کنجد تهیه می شود و هر دو دارای خواص یکسانی هستند. طرز تهیه ارده با این صورت است که ابتدا دانه های کنجد را در آب خیسانده تا پوسته سیاه آن به راحتی جدا شود.

سپس دانه های سفید رنگ و بدون پوست را با آسیاب له می کنند. و خمیر همراه با روغن و نسبتا شلی بدست می آید که به این خمیر ارده می گویند. روغن ارده کنجد چیست ؟ روغنی است که بعد از درست شدن ارده درست می شود٬

که این روغن را می توان جدا کرد و مصرف نمود. نشانه های خراب شدن ارده تغییر طعم و رنگ و بوی آن می باشد٬ و در هوای گرم کپک میزند که در این صورت قابل استفاده نیست و باید ان را دور انداخت.

خواص غذایی ارده کنجد

خواص غذایی ارده کنجدخواص ارده در طب سنتی بسیار زیاد است طبیعتی گرم و تر دارد٬ و سرشار از چربی پروتئین٬ ویتامین های A. C. F. E. B1. B2. B3. B6. B12 . می باشد٬ و سرشار از کلسیم ٬ آهن٬ منیزیم ٬ منگنز٬ فسفر ٬ پتاسیم و روی هستند.

از مهمترین خواص آن انرژی زایی و افزایش سطح چربی خوب خون٬ و تقویت حافظه کودکان است. خواص ارده کنجد بسیار بالا و دارای امگا ۳ و امگا۶ و امگا۹ است.خواص ارده کنجد و عسل کمک به درمان رماتیسم و آرترز بیماری مفصلی و کم خونی می باشد.

خواص ارده و خرما تسکین درد شراین وریدی و درد رماتیسم می باشد. انرژی زا٬ چاق کننده٬ تقویت کننده نیروی جنسی و دارای مزاج بسیار گرمتری است.خواص شیره و خرما سرشار از آهن و برای کم خونی بسیار مفید است.

خواص شیره انگور دفع اوره دفع اسیدهای غیر مفید بدن است. پاک کننده معده و روده٬ محرک کبد و کلیه و خونسازی بدن می باشد.مضرات خوردن ارده در بارداری در سه ماهه اول است چون گرم است. و در سه ماهه آخر می توان استفاده کرد

و یک غذایی کامل و بسیار وقوی و مفید در دوران بارداری است. که تغذیه ای کامل برای رشد استخوان جنین و خونسازی و هوش و رشد جنین می باشد. و در دوران سه ماهه آخر برای زنان باردار بسیار مفید می باشد.

ارده چون خیلی زیاد گرم است برای کسانی که مزاج گرمی دارند مصرف زیاد آن باعث ایجاد جوش در پوستشان می شود. عوارض حلوا ارده برای بیماران دیابتی و افراد چاق و گرفتگی رگ ها اختلال در هضم است.

فروش کیلویی ارده کنجد در کشور

فروش کیلویی ارده کنجد در کشورفروش کیلویی یا فله ای ارده کنجد در کشور در فروشگاههای مواد غذایی عرضه می شوند٬ که مصرف کننده به هر اندازه که دوست داشت می تواند خرید کند و این گونه خرید کردن با صرفه نیز میباشد.

چون ارده بسته ای هزینه ظرفی که در آن بسته بندی شده نیز حساب می شود. ولی در ارده کیلویی خریدار خودش ظرف میبرد و هر اندازه که خواست خرید می کند. ارده در دیگر صنایع مانند؛

صنایع کیک و کلوچه وشیرینی و انواع شکلات و دسرها و نان ارده و غیره استفاده می شود. که در شهرهای اردکان٬ محلات٬ بروجرد٬ بوشهر٬ خوزستان و غیره در کیک و کلوچه های سنتی دیده می شود.

حراجی ارده کنجد در سراسر ایران

حراجی ارده کنجد در سراسر ایرانحراجی ارده کنجد در سراسر ایران در بعضی از فروشگاهها می باشد٬ و بیشتر در استان یزد و استان های کشت کننده کنجد که خواستگاه این محصول است بیشتر حراجی های ارده را دارد.

حراجی ارده بیشتر ارده به صورت فله ای و بسته بندی هستند. ارده بسته بندی در وزنهای ۴۰۰ گرمی و ۷۰۰ گرمی و ۹۰۰ گرمی هستند که در سراسر کشور عرضه می شوند. امروزه ارده یا کرم ارده تولید شده در بازار با طعم های مختلف نیز عرضه می شوند.

که ترکیب ارده خالص با زعفران انواع طعم دهندهها مانند؛ کاکائو نسکافه موز و دیگر میوهها تولید می شوند. که بیشتر به صورت کرم ارده هستند که مورد استقبال مردم می باشند.

عوامل موثر در قیمت گذاری ارده کنجد

عوامل موثر در قیمت گذاری ارده کنجدقیمت ارده کنجد در شهرهای کشور متفاوت است و بسته به کیفیت کنجد و کیفیت تولید و تجهیزات تولیدی متفاوت است٬ و قیمت ارده فله ای اغلب از ارده بسته بندی شده با صرفه تر است. قیمت ارده بروجرد و اردکان چون قطب های ارده هستند٬

و کارخانه تولیدی در این شهرها است ارزانتر است. قیمت ارده سنتی اردکان چون اولین شهر ایران است. که دارای بیشترین برداشت کنجد و تولید ارده را دارد و بیشترین عرضه ارده در ایران از شهر اردکان است.

وقیمت ارده هر چه بدون واسطه و عمده عرضه شود ارزانتر است. مثلا اگر کنجد مستقیم از کشاورز وارد کارخانه تولید ارده شود و ارده نیز مستقیم به دست مصرف کننده برسد.

قیمت بسیار متفاوت تر از زمانیست که در این مراتب واسطه وجود داشته باشد. و بسته به نوسانات بازار و تعداد خریداران متفاوت است و ارده با کیفیت و خالص گرانتر می باشد.

فروش ارده کنجد به قیمت درب کارخانه در کشور

فروش ارده کنجد به قیمت درب کارخانه در کشورفروش ارده کنجد به قیمت درب کارخانه در کشور همیشه به صورت عمده است. که مستقیم توسط خود کارخانه یا توسط نماینده گی های کارخانه تولیدی عرضه می شود. و به دلیل بدون واسطه بودن ارزانتر است. این کارخانه ها از طریق دفتر فروش خود توزیع می کند.

نماینده تولیدی در دیگر استانها این محصول را در سراسر ایران پخش می کنند. شرکت های پخش کننده و تجار یا صادر کنندگان نیز یکی از خریداران عمده ارده از کارخانه تولیدی هستند. که این محصول را عمده خریداری و در داخل یا خارج کشور عرضه می کنند.

فروش ارده کنجد در فصول سرد و زمستان بیشترین عرضه را دارد. و خریداران عمده آن٬ شرکت های پخش٬ فروشگاهها ی مواد غذایی و فروشگاههای زنجیره ای هستند. که به صورت خرده به دست مصرف کننده می رسانند.

توزیع مستقیم ارده کنجد در کشور

توزیع مستقیم ارده کنجد در کشورتوزیع مستقیم ارده کنجد در کشور کارگاهها و کارخانه های تولید کننده هستند٬ که مستقیم محصول را در سراسر کشور عرضه می کنند.و شرکت های توزیع کننده نیز هستند که مستقیم عرضه می کنند.

کارخانه جات تولیدی در اردکان کنجد را مستقیم از کشاورزان در این منطقه خریداری نموده٬ و وارد کارخانه کرده و با استفاده از دستگاههای پیشرفته و به روز و بالاترین تکنولوژی دنیا و بدون دخالت دست و کاملا بهداشتی این کنجد ها را شستشو داده و پوست گیری میکنند.

و در دستگاههای آسیاب صنعتی له شده و روغن آن را جدا گرفته و ارده را جدا تولید میکنند. و در دیگر دستگاهها با مخلوط مواد دیگری حلوا ارده نیز تولید میکنند. بیشتر کارخانه های بزرگ فرآوردهای کنجد همه چیز آز آنها تولید می کنند.

این شرکتها دارای آزمایشگاههای مدرن هستند که با نظارت بر مواد غذایی تولید شده محصولی بهداشتی و استاندارد وارد بازار میکنند. و در اردکان کارگاههای کوچک ارده هستند که به صورت سنتی یه نیمه صنعتی ارده را تولید و بیشتر به صورت فله ای در وزنهای ۲۰ کیلویی روانه بازار میکنند.

نمایندگی فروش ارده کنجد در سراسر ایران

نمایندگی فروش ارده کنجد در سراسر ایران شرکت های تولید کننده همه در سراسر استانها نمایندگی دارند و در ایران ارده را با برندهای مختلف عرضه می کنند. نماینده فروش وظیفه فروش محصولات کارخانه را انجام می دهد. لذا اکثر تولید کنندگان در پایتخت دفتر فروش دارند٬

که از طریق آن با دیگر ارگانها قرار داد فروش بسته و عمده محصول خود را عرضه میکنند. ارده در بازار ایرانی و خارجی هستند که ارده های خارجی که وارد می شوند نیز نمایند فروش درپایتخت دارند که کار توزیع محصول خود را انجام می دهند.

شرکت های پخش کننده ارده کنجد در کشور

شرکت های پخش کننده ارده کنجد در کشورشرکت های پخش کننده ارده کنجد در کشور تجار و بازرگانان در این عرصه می باشد٬ که ارده کنجد را از شرکت های تولیدی به صورت عمده خریداری کرده و در سراسر کشور عرضه می کنند. شرکت های پخش کننده ارده کنجد در ایران از جمله؛

حلوا شکری عقاب٬ حلوا سازی اکبری زرینه٬ ستاره درخشان پردیس نیاکان٬ برسام شیرینی سلامت برسام٬ صنایع غذایی شکوه نور خراسان بید نوش٬ صنایع غذایی حلواسازان دراج٬ حلوا شکری شیر رضا٬ نگین تغذیه کیمیاتکسان٬ فراوردهای کنجدی

آماتیس٬ فرآوردهای کنجدی دلیش٬ طعم ماندگار ترنگ اردکان٬ صنایع غذایی زهرایی٬ حلوا کشاورزی٬ سوغات سرای هرنگ٬ حلوا ارده شهر اردکان٬ پرستوی شیراز ارم٬ حلوا شکری رامند خراسان

هوشمند٬ صنایع غذایی دلتا ماهدشت یایلا٬ تولیدی غذای مظفر آرتمن تامونلا٬ حلول ارده شکری آرتمن٬ حلواارده شکری ممتاز٬ هدیش پاسارگاد٬ مجلسی ترنم٬ شهدگستران نوین کیمیا شهدینه و غیره هستند.

مراکز تهیه ارده کنجد در کشور

مراکز تیهه ارده کنجد در کشورمراکز تهیه ارده کنجد در کشور زیاد است که بیشتر آن در اردکان در استان یزد است٬ ارده جنوب٬ بروجرد٬ محلات نیز وجود دارد ارده معروف اردکان مانند: حلوا ارده ارگ اردکان و ارده زرین که این محصول فراورده شده از کنجد است٬

وبا استفاده از تجهیزات بروز و تکنولوژی پیشرفته بدون دخالت دست تولید می کنند٬ و در سراسر کشور و خارج از کشور عرضه میکنند. مراکز تهیه ارده بیشتر در استان یزد هستند که به نوعی سوغات این استان می باشد.

و کمتر مسافری در یزد دیده می شود که از ارده درجه یک این استان خریداری نکند. اکثر کارگاهها و کارخانه ها و تجار و بازرگانان توزیع کننده فرآورد های کنجد در این استان هستند.مراکز عرضه کنجد بهترین و با کیفیت ترین فراوردهای کنجد را با بهترین نرخ عرضه می کنند.

و خالص ترین و طبیعی ترین محصول را در اختیار مشتری قرار می دهند. ارده تولید شده با برند معتبر فاقد هر گونه مواد شیمیایی و غیر شیمیایی است. لذا بدون مواد افزودنی و مزه ای مایل به تلخی کمی دارد و صد درصد طبیعی و به همراه روغن است.

ارده خوب به رنگ سفید مایل به زرد و رقیق است. از ارده در تهیه انواع غذاها حلوا٬ دسرها٬ سس٬ و شیرینی استفاده می شود

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: نصرت حداد
راه های ارتباطی:
mobile icon شماره موبایل: 09151074542
mobile icon شماره موبایل: 09151217759
fax icon فکس: 05137136735
email icon پست الکترونیکی: araztahini@gmail.com

مطلب پیشنهادی

56c2bbe641de000b84151c401cb04893

خرید عمده ارده کنجد سیاه

یکی از شرکت های پخش کننده این محصول سایت فروش اینترنتی ما است که شما می توانید با مراجعه به این سایت از محصولات با کیفیت و البته تازه و مقرون به صرفه نهایت استف

دیدگاهتان را بنویسید